Brazílska príroda (video a foto)

Autor: Zdenko Somorovsky | 28.6.2012 o 2:40 | Karma článku: 7,65 | Prečítané:  1355x

Brazílska príroda ma očarila. Milujem naše lesy, naše vyšliapané chodníčky, naše Tatry. Chýbajú mi! V cudzej krajine však treba spoznať čaro inej fauny a flóry. Preto vždy, keď je voľný čas, snažím sa vybehnúť von do prírody. Sledujem pohľadom danú krajinu, očami preskakujem z kopca na kopec, zo stromu na strom, privoniam k neznámym kvetom a vnímam okolité zvuky. Práve tie sú v Brazílii odlišné. Neznáme zvuky zvierat a vtákov dodávajú miestu patričnú príchuť exotickosti.

Vysoké stromy s bohatou korunou zdobia ďaleký horizont, neznáme rastliny lákajú svojimi farbami a početné hniezda termitov vytŕčajú zo zeme. Je ich tu veľmi veľa, od malých až po 3- 4 metrové. Hniezdo sa skladá z trusu, hliny a odumretých tiel rastlín a živočíchov. Spájajúcim materiálom sú sliny. Termity sú rozdelené do kást na robotníkov, vojakov a kráľovský pár. Ten žije v jednej „kráľovskej“ komôrke po celý život a kladie vajíčka. V diaľke počuť šum vodopádu. Tam mám namierené. Po ceste narazím na veľkých chrobákov a armádu pracujúcich mravcov. Tie prenášajú kúsky listov, konárikov a iného lesného odpadu, ktorý je aj 5x väčší ako oni sami. Chvíľu mi trvá kým nájdem ich hniezdo. Keď vidím tú armádu putujúcich mravcov, pripomína mi to biblické 40 ročné putovanie púšťou.  V korunách stromov počuť šuchot, to sa len skupinka opíc presúva na ďalší strom. Ľudí sa vôbec neboja, práveže sú naučené, že sem-tam od nich nejakú maškrtu dostanú. Tieto moje sa akosi ponáhľajú. Nakoniec sa však na chvíľu zastavili a obzreli si neznámeho cudzinca. Nič pre nich nemám, a tak sa pomaličky vyberú svojou cestou. Škoda, užíval som si ich spoločnosť, keďže doma po stromoch opice určite loziť neuvidím. Konečne vodopád. Nie je to síce Iguazu, ale aj pohľad naň mi stačí, aby mi vyčaril úsmev na tvári. Ešte trošku slnka a ide sa pomaličky domov, keďže v Brazílii sa stmieva už okolo 17:30h. 30 km túra je za nami a ďalšie dúfam pred nami. Parádička! Príroda človeka dokáže nabiť energiou!

_IGP2363.jpg

_IGP2367.jpg

_IGP1407.jpg

_IGP1469.jpg

_IGP1425.jpg

_IGP1482.jpg

_IGP1483.jpg

_IGP2444.jpg

_IGP2410.jpg

opica.jpg

mala.jpg

opicaaaa.jpg

_IGP1448.jpg

_IGP1447.jpg

_IGP1454.jpg

_IGP1503.jpg

_IGP1522.jpg

_IGP1435.jpg

_IGP2467.jpg

_IGP2472.jpg

_IGP2473.jpg

_IGP2470.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

KOMENTÁRE

Danko s Ficom si dávno zvykli na Bugára, ktorý nereptá

Bugár pripravil pre Fica s Dankom naozaj nepríjemnú situáciu.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?